Isikutuvastus Veriffi vahendusel

Veriff on interneti vahendusel kasutatav süsteem, mis võimaldab TF Bankil kiirelt veenduda laenuvõtja isiku õigsuses. Lisaks kiirusele on see laenutaotleja jaoks ka äärmiselt mugav. Protsessi läbimiseks kulub maksimaalselt 5 minutit. Kohal ja ajal ei ole tähtsust, valige endale sobiv hetk ning järgige ekraanil samm-sammult esitatud juhiseid.

Veriffi kaudu isikutuvastuse sooritamiseks on Teil vaja:

  • kehtivat dokumenti (Eestis väljastatud pass, ID-kaart või elamisluba);
  • internetiühenduse ja veebikaameraga arvutit või nutitelefoni.


Protsessi käigus kontrollitakse isiku ja isikut tõendavate dokumentide vastavust. Sellega välistatakse isikuandmete vargused ja pettused. Isiku samasuse kontrolli läbimine on kohustuslik. Kui Teil aga puuduvad vastavad vahendid Veriffi vahendusel isikutuvastuse sooritamiseks või Te ei saa muul põhjusel osaleda digitaalses isiku tuvastamises protsessis, palume ühendust võtta meie klienditeenindusega. Sel juhul tuleb DPD kuller Teile sobival ajal Teile sobivasse kohta isikutuvastust sooritama. DPD on ainuke isikutuvastamismeede kui taotletav laenusumma ületab 15 000€.


Toome Teieni mõningad näpunäited, kuidas Veriffi isikutuvastusprotsess edukalt läbida.
Märgime siinkohal ära, et kogu protsess lindistatakse videona. Kui mõni osa protsessist ei õnnestu, palume alustada isikutuvastusega algusest peale. TF Bank ei aktsepteeri e-mailie saadetud fotosid Teist endast või Teie dokumendist kui täielikku isikutuvastust.

1. Kasutage korrektset dokumenti.

Isikutuvastamise edukaks läbimiseks palume kasutada enda isiklikku, kehtivat, Eestis väljastatud passi, ID-kaarti või elamisluba.

Palun veenduge, et dokument oleks terve ega muul moel kahjustunud.

 

2. Kasutage kaameraga seadet.

Ühtlasi palume veenduda, et Teie nutitelefon või arvuti oleks ühendatud internetti. Lisaks palume kontrollida, et kaamera lääts poleks kaetud.

Sõltuvalt seadmest soovitame kasutada järgmisi veebilehitsejaid:

  • lauaarvuti: Chrome või Firefox
  • Mac: Chrome või Safari
  • mobiil: iOS puhul Safari, Androidi korral Chrome

3. Protsessi ajapiirang on 5 minutit.

Kui Teil esineb antud perioodi jooksul tõrkeid või Te ei jõua etteantud ajaga valmis, proovige uuesti. Sessioon ei ole tasuline. Küsimustele vastab meeleldi meie klienditeenindus.

 

4. Kasutage oma täisnime.

Palun sisestage oma ees- ja perekonnanimi nii nagu see on kirjas Teie isikut tõendaval dokumendil. Erinevaid hüüd- ja kasutajanimesid me ei aktsepteeri.

 

5. Jälgige valgustust

Eduka isikutuvastamisprotsessi tagamiseks on oluline õige valgustus. Enne pildi tegemist palume kontrollida eelvaatest, kas valgustus on paigas. Liikuge julgelt seadmega ringi, kuni leiate sobiva valgusega koha.

Teie nägu ei tohi olla ülevalgustatud ega varjus. Vastasel juhul ei saa TF Bank antud pilti aktsepteerida.

Ühtlasi palume jälgida, et Teie nägu oleks tervenisti pildil. Pilt ei tohi olla udune moel, kus pole selgelt aru saada, kas pildistatav isik vastab taotleva isiku dokumendipildie.

Kui pildi tegemine mingil põhjusel ei õnnestu, palume proovida uuesti vajutades vastaval nupul. Sessioon ei ole tasuline.

6. Jäädvustage dokumendi olulised osad loetavalt

Palun veendu, et dokumenti pildistades jääks sellel olev info fotole selgelt loetavalt.

Ühtlasi palume järgida ekraanil toodud juhiseid, et dokumendi kõik olulised küljed saaksid pildistatud.

 

7. Veenduge, et dokument ei varjaks nägu.

Tehes endast ja dokumendist koos pilti palume veenduda, et enda ees hoitav dokument ei varjaks Teie nägu. Vastasel juhul ei saa teostada isikusamasuse kontrolli.